Кінезіотейпування

Киричук Елена массаж Киричук Олена масаж

Навчальний відеокурс по техніці проведення кінезіотейпування

Кінезіотейпірованіе — це техніка виконання масажу, в основі якої знаходиться застосування еластичного запатентованого кінезіотейпа, який по товщині і еластичності наближений до властивостей шкіри. Тейп легко клеїться на гіпоалергенну клейову основу, розтягується, не заважаючи рухам, при рухах покращує лімфотік та кровообіг в зоні.

Кінезіотейпи — це еластичні стрічки, виконані з 100% бавовни, покриті гіпоалергенним клеючим гелем на акриловій основі. Вони накладаються на шкіру і при температурі тіла клей активізується. Кінезіотейпи еластичні розтягуються на 30-40% від своєї первинної довжини, по товщині і еластичності вони наближені до властивостей людської шкіри. Оскільки бавовна — дихаючий матеріал, тейпи можна залишати на шкірі до 2 тижнів. При цьому пацієнт абсолютно не обмежений у рухах, тейпи легко переносять контакт з вологим середовищем і швидко висихають.

Тейп забезпечує постійну підтримку м’язів і сухожилок, сприяє зменшенню болю і вираженості запального процесу, розслаблює перенапружені і втомлені м’язи, прискорює природний процес їх відновлення, а також «нав’язує» правильний стереотип руху. При цьому дана методика не обмежує свободу руху і дозволяє вести звичайний спосіб життя.

Метод ґрунтується на детальному вивченні японським винахідником Кензо Касе всіх процесів, які відбуваються в пошкоджених м’язових тканинах. В травмованому м’язі виникає запалення та набряк, що призводить до стиснення – зменшення простору між м’язом та шкірою. В результаті погіршується відтік лімфатичної рідини, без якого виведення продуктів розпаду уражених тканин ускладнюється. Таке стиснення, впливаючи на  шкірні больові рецептори, спричиняє виникнення відповідного відчуття у мозку. Доктор Кензо запропонував накладати тейпи на попередньо розтягнуті ушкоджені м’язи та шкіру. Еластичний кінезіотейп змушує м’язи і зв’язки скоротитися і повернутися у вихідне положення, внаслідок чого відбувається формування шкірних складок. Підняття шкіри над м’язами та зв’язками створює додатковий внутрішньо тканинний простір, що в свою чергу стимулює покращення лімфодренажу та знижує больові відчуття. Під дією кінезіотейпу відбувається стимуляція тактильних та механорецепторів шкіри, відбувається зміна рухового стереотипу, що «змушує» м’яз працювати правильно. Крім цього відбувається зменшення внутрішньо тканинного тиску в пошкодженій ділянці. Як наслідок такого впливу, зменшується біль, покращується мікроциркуляція, посилюється лімфо відтік, що сприяє зменшенню набряку в травмованій ділянці.

Перевагою методу кінезіотейпування є те, що він ґрунтується на природному процесі «зцілення» за рахунок активації самовідновних можливостей організму. Ефективність методу проявляється шляхом активації механізмів нервової, кровоносної та лімфатичної систем.

Варто пам`ятати, що ефективність кінезіотейпу залежить від правильності накладення стрічки, тому перед застосуванням варто звернутися до фахівця в галузі кінезіотейпування. Лише професійний підхід забезпечує найкращий результат. Правильно накладений тейп є невідчутним на шкірі та не викликає дискомфорту!